Dzisiaj opowiem Ci, czym jest Lading Page, kiedy jest wykorzystywany, do czego jest wykorzystywany. Zapraszam!

Co to jest?

Lading page to nic innego, jak strona, która wyświetla się użytkownikowi po np. kliknięciu w reklamę na Facebooku, adWords, linki sponsorowane Google, newsletter lub banner na stronie internetowej. Jest to ogólnie prosta strona, która ma jeden, ale jasny i konkretny cel.

Zastosowanie.

Na pewno świetnie sprawdzi się lading page do newslettera. Po kliknięciu w link aktywacyjny na mailu przez użytkownika może zostać przekierowany na właśnie taką stronę, w której można napisać ważne dla Ciebie informację, które chcesz przekazać nowemu czytelnikowi.

Prócz newslettera wszystkie opcje reklamowe, które wspomniałem wyżej, świetnie się tutaj nadadzą. Tym bardziej, jeżeli klient dociera przez reklamę i nie wie, kim jesteś, czym się zajmujesz oraz w jaki sposób możesz klientowi pomóc.

Jeżeli chciałbyś zapytać klientów o ważne dla Ciebie sprawy, możesz zrobić taką stronę i umieścić tam ankietę. Będzie to bardzo fajnie wyglądało oraz chętniej klienci odpowiedzą na Twoje pytania.

Stworzyłeś produkt? Landing page to odpowiednia forma, do przekazania najważniejszych informacji na temat produktu. Możesz opisać, co znajduje się w np. książce, jakie problemy rozwiązuje, w czym pomaga oraz oczywiście przycisk do zakupu produktu.