Cześć! Chyba każdy choć raz usłyszał tekst „rób to, co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować”. Czy tak na pewno jest? Z

Czemu ludzie mają płacić za to, co Ty kochasz?

No właśnie. Jeżeli chcesz faktycznie robić to, co lubisz mówisz upewnić się, że robisz to, co innym jest potrzebne. Dlaczego? Z prostego względu jakim jest zainteresowanie. Jeżeli robisz coś niszowego, to nie oznacza, że nie jesteś w stanie na tym zarobić lub nie dasz rady się z tego utrzymać, ale działa to też w drugą stronę, czyli jeżeli robisz to, co inni to musisz się wyróżnić i pokazać klientowi dlaczego to właśnie Ciebie powinien wybrać do wykonania usługi.

Ile osób znasz, które robią to, co lubią?

No właśnie. To też jest według mnie dość ważne pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć. Ja znam dość niewiele osób, które faktycznie robią to, co lubią. Jednakże warto pamiętać o tym, że prędzej, czy później nasza „pasja” z której zarabiamy będzie wiązała się z założeniem własnej działalności i razem z tym dostajemy papierologię, którą trzeba się zająć gratis 😀

Kilka prostych przykładów

Czy każdy, kto lubi czytać powinien założyć własną księgarnie? Czy każdy, kto lubi trenować i chodzić na siłownie to z automatu powinien założyć własną siłownię? Pewnie na wszystkie pytania odpowiedziałeś/aś negatywnie. Dlatego warto się zastanowić i czasem ochłonąć z pomysłem, który według Ciebie jest świetny w danym momencie.

To jak to w końcu jest?

Jak widzisz wyżej nie zawsze to co lubimy będzie dobre. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie na tym zarobić albo chociaż dorobić. Jeżeli masz pomysł, na którym chcesz zarobić to musisz zastanowić się na spokojnie jaką strategię obierzesz, do jakich klientów chcesz trafić i najważniejsze, czyli co chcesz im zaoferować.

 

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego wpisu. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem Ci rozwiązać zagadkę i już mniej więcej wiesz jak to z tym bywa. Standardowo, zapraszam Cię na moje socialmedia, jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami. Cześć!