Cześć! Dzisiaj opiszę coś na temat frameworków. Zapraszam!

Ucz się języka, a nie framework-a

Jeżeli jeszcze nie potrafisz pisać w żadnym języku, tylko myślisz od razu o frameworku to według mnie jest to nie dobre. Framework pomoże Tobie, bądź całemu zespołowi przyspieszyć pracę, ograniczyć ilość pisanego kodu, co przełoży się na efektywność całego projektu.

W jednym z poprzednich moich wpisów napisałem, od czego zacząć naukę programowania, na który Cię serdecznie zapraszam.

Jaki framework na początek?

Piszesz już w konkretnym języku i chcesz nauczyć się pisania we frameworku, ale nie wiesz, który wybrać? Wszystko zależy od języka, w którym piszesz. Wpisz w google język, w którym piszesz framework. W moim przypadku byłoby PHP framework. Dzięki temu znajdziesz na pewno wiele stron, które mają wypisane listę frameworków.

Który framework wybrać, skoro jest taki duży wybór?

Nie ważne jest od którego frameworka zaczniesz, naprawdę. To tak samo jest, jak z wyborem pierwszego języka… Nie zależnie, od którego zaczniesz i tak będzie dobrze. Trzeba zacząć, spróbować i wtedy będzie wiadomo, czy ten język/framework jest dla Ciebie, chcesz uczyć się go dalej, rozwijać swoje umiejętności, czy jednak wolisz spróbować czegoś innego.

Mam nadzieję, że naprowadziłem Cię na kolejny krok w Twoim życiu programistycznym i dzięki temu dostaniesz dodatkową energię do poznawania nowego frameworka i nauczenie się go.

Zapraszam Cię do odwiedzenia moich socialmedia, oraz podziel się w komentarzu poniżej, czy masz już wybrany swój framework, lub od jakiego chcesz zacząć. Cześć!