Zastanawiasz się, czym jest SEO? Jakie są dobre praktyki i na co zwracać uwagę? W tym wpisie odpowiem na te pytania.

Czym jest SEO?

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. search engine optimization, SEO; zwana także pozycjonowaniem) – procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych

Tytuł strony.

Tytuł strony to jedna z najważniejszych rzeczy w pozycjonowaniu. Należy przypisać unikalny tytuł dla każdej podstrony na Twojej stronie.

Opis strony.

Opis każdej podstrony jest bardzo ważny, ponieważ to on wyświetla się w wynikach wyszukiwania, tuż pod tytułem podstrony. Jeżeli korzystasz z jakiegoś CMS-a, na przykład WordPress, to opis jest generowany automatycznie, wyświetlając początek treści wpisu. Równie dobrze możesz sam zmieniać taki opis dla każdej podstrony, jeżeli nie chcesz, żeby generował on się automatycznie.

Słowa kluczowe.

Słowa kluczowe co prawda nie mają znaczenia dla pozycji wyszukiwania w Google. Trzeba mieć na uwadze, że maksymalnie można mieć 10 słów kluczowych dla każdej podstrony.

Nagłówki.

Nagłówki trzeba stosować od największego, czyli H1, który powinien opisywać zawartość podstrony, a dopiero potem używać H2, H3 itd.

Mapa witryny.

Jeżeli nie posiadasz mapy witryny, to jest masa stron, które wygenerują Ci taką mapę, którą najlepiej umieścić w głównym katalogu witryny, tak żeby można było wejść przez nazwadomeny.pl/sitemap.xml.

Plik robots.txt.

Plik robots najczęściej służy do blokowania konkretnych folderów na stronie, żeby nie można było w nie wejść.