Cześć! Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy programowanie jest trudne? Zapraszam!

Porównanie programowania do nauki gry na instrumencie

Tak, naukę programowania możesz porównać do nauki gry na instrumencie lub nauki języka obcego. Dla jednej osoby będzie to przyjemna nauka i będzie wchłaniał wiedzę niczym gąbka wodę, a dla drugiego będzie to szło już nieco ciężej.

Czy nauka programowania jest jak jazda na rowerze?

Jeżeli nauczysz się jeździć na rowerze, to będziesz pamiętał to już do końca życia. To znaczy, wiesz, że jest siedzenie i potem musisz pedałować i trzymać kierownicę. Z programowaniem jest inaczej, ponieważ cały czas pojawiają się nowe języki, frameworki i dodatkowe pluginy, które ułatwiają pracę.

Jeżeli nauczysz się angielskiego, ale przez następne parę lat nie będziesz z niego korzystać, to po prostu zapomnisz bardzo wiele. Tak samo jest z programowaniem, jeżeli nie będziesz ćwiczyć, to po prostu zapomnisz co i jak. Oczywiście nie twierdzę, że wszystko, ale na pewno bardziej skomplikowane rzeczy mogą już sprawić większy problem.

Czy programowanie jest trudne?

Trudne jest to pytanie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która by potwierdziła, bądź zaprzeczyła to pytanie. Każdy z nas ma inny system nauki oraz czasu, który jest w stanie poświecić na naukę. Póki nie spróbujesz zacząć pisać, to tak naprawdę nie będziesz wiedzieć, jak to z tą nauką jest.

Podsumowanie

Jak widzisz, odpowiedź na główne pytanie nie jest taka prosta. Jeżeli chcesz osiągnąć cel, to najważniejsza jest systematyczność, oraz pogłębianie wiedzy.

A czy Ty już programujesz? Czy według Ciebie programowanie jest trudne? Podziel się, odpowiedzą w komentarzu poniżej!