Cześć! Jeżeli chcesz stworzyć stronę, ale nie wiesz o czym? Być może mój wpis Ci pomoże! Zapraszam.

Po co Ci strona?

Niby głupie pytanie, ale warto się nad tym zastanowić. Jeżeli robisz stronę dla siebie, to zastanów się czemu i komu ma ona służyć.

Technologie

W dobie XXI wieku mamy do dyspozycji wiele technologii, także zastanów się, czy technologie, które chcesz wykorzystać do swojego projektu, są odpowiednie lub zastanów się, czy nie chcesz nauczyć się czegoś nowego.

Jaką funkcję ma spełniać?

Przed rozpoczęciem tworzenia strony, wypadałoby zastanowić się, jaką funkcję ma ona spełniać. Czy będzie to strona typu wizytówka, blog, czy też sklep internetowy?

Czy masz plan?

Chcesz stworzyć stronę bez planu? Możesz tak zrobić, ale z doświadczenia wiem, że w późniejszych etapach jej rozwoju, mogą pojawić się spore problemy, dlatego zachęcam Cię do dokładnego przemyślenia i stworzenia planu.

Czy wiesz, jakie będą funkcje?

Jeżeli wiesz już jakiego typu to będzie strona to czas zastanowić się, jakie funkcje będą dostępne. Jeżeli będzie to strona typu blog, to na pewno możliwość tworzenia, edycji oraz kasowania postów. Prócz tego wypadałoby mieć listę ostatnich postów, czy też listę postów według kategorii. Jeżeli planujesz rozwijać bloga, to przyda się też wyszukiwarka 😉

Podsumowanie

Jak widzisz, jest parę aspektów, o które warto zadbać przed rozpoczęciem tworzenia strony internetowej, a na pewno będzie Ci się lepiej pisało. Plan jest ważny, więc zawsze warto go mieć!

Dziękuję Ci, za przeczytanie mojego wpisu. Jeżeli ten wpis Ci się spodobał, zapraszam do przeczytania innych moich wpisów, a być może zostaniesz na dłużej. Cześć!