Cześć. Dzisiaj postaram się rozjaśnić, czym jest WordPress. Zapraszam!

Czym jest WordPress?

WordPress to nic innego jak system zarządzania treścią. Został napisany w języku PHP i wykorzystuje bazę danych MySQL. Warto zaznaczyć, że WordPress jest darmowy i każdy może go sobie zainstalować na własnym hostingu. Dzięki temu nie musisz zastanawiać się, czy ten CMS będzie dobry, tylko po prostu możesz przetestować. Bez obaw można powiedzieć również, że WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treści.

„Ale ja nie umiem programować”

I dobrze! WordPress został stworzony w taki sposób, żeby stworzyć swoją stronę bez umiejętności programistycznych. Warto zaznaczyć, że można stworzyć stronę, ale jeżeli chodzi o zaawansowane projekty, to może już nie być tak łatwo. Wszystko zależy od poziomu skomplikowania projektu.

Kiedy WordPress będzie dobrym wyborem?

Pewnie czytasz niejednego bloga, nie tylko o programowaniu. Podejrzewam, że 90% blogów, które czytasz, są właśnie postawione na tym CMS. Być może nawet i 100%, ale do tego pewności nie mam. WordPress świetnie nada się do stworzenia własnego bloga, na którym chcesz pisać. Mój blog jest właśnie na nim postawiony i póki co nie mam z nim problemów.

Czy WordPress nada się tylko dla blogerów?

Oczywiście, że nie. WordPress jest również świetnym narzędziem do stworzenia normalnej strony WWW, dzięki różnym wtyczkom oraz szablonom, które są dostępne za darmo (oczywiście są również płatne rozwiązania).

Istnieje wtyczka WooCommerce, która umożliwia postawienie własnego sklepu internetowego. Oczywiście można skonfigurować go według własnych upodobań, więc nie jesteśmy skazani na jeden wygląd, czy coś w tym stylu.

Podsumowanie

Jak widzisz, WordPress jest bardzo fajnym CMS, który naprawdę jest w stanie pomóc osobom, które nie znają się na programowaniu. Oczywiście programista również może z niego korzystać, bo czemu by nie?

A czy Ty korzystasz z WordPressa? A może dopiero zaczniesz korzystać? Podziel się swoją opinią w komentarzu poniżej!