Cześć. Dzisiaj powiem Ci, w jaki sposób skoncentrować się na zadaniu tak, żeby dzień nie był stracony. Zapraszam!

Wypisz listę zadań

Przed rozpoczęciem pracy, musisz wypisać sobie zadania, które chcesz wykonać.

Drugim etapem będzie wypisać priorytet, dla każdego zadania z osobna. Musisz zastanowić się, czy możesz jakieś zadania wykonać w późniejszym terminie. Dzięki temu otrzymasz listę, która będzie zawierała tylko te zadania, które faktycznie muszą być wykonane.

Ustal czas, w którym chcesz wykonać zadanie

Jeżeli już masz wypisaną listę z zadaniami, kolejnym etapem jest wypisanie czasu, w którym chcesz to zadanie wykonać.

Dla przykładu, jeżeli masz do zrobienia zakupy, to wiesz, ile mniej więcej czasu potrzebujesz i możesz to zaplanować. Drugim zadaniem jest zrobienie prania, to tutaj również wiesz, ile mniej więcej czasu musisz na to poświęcić.

Dzięki temu możesz sobie zaplanować dzień w taki sposób, żeby starczyło Ci na wszystko czasu.

Musisz pamiętać, żeby planowanie zrobić sobie z drobnym marginesem czasowym. Oznacza to, że nie możesz sobie zaplanować tak, żeby co do minuty wykonać zadanie, ponieważ może pojawić się jakiś problem i przez to nie ukończysz zadania w określonym czasie. Jedno zadanie, które potrwa dłużej, niż zaplanowano, nie może popsuć całego dnia, dlatego należy pamiętać o marginesie czasowym.

Co, jeżeli tworzę kilka projektów jednocześnie?

W przypadku kilku projektów jednocześnie musisz zastanowić się, w jaki sposób chcesz działać.

Pierwszy sposób to podzielenie dnia, w taki sposób, żeby każdy projekt ruszył do przodu, albo Ustalać sobie dni, w których pracujesz nad konkretnym projektem.

Według mnie lepsza jest opcja numer dwa, ponieważ wiesz, że pracujesz nad jednym, konkretnym projektem. Dzięki temu nie mieszają Ci się zadania z innych projektów.

Jak w przyszłości zarządzać projektami?

Jeżeli zastanawiasz się, jak zarządzać projektami, to zapraszam Cię na wpis na moim blogu: Jak zarządzać projektami?

Podsumowanie

Jak widzisz, jest parę aspektów, o które trzeba zadbać, podczas koncentracji na konkretnym zadaniu.

Jeżeli wpis Ci się spodobał, nie zapomnij o pozostawieniu komentarza. Przy okazji, zapraszam Cię na moje socialmedia, które znajdziesz po prawej stronie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z moimi nowymi wpisami. Psst. Nie zapomnij spojrzeć na moje poprzednie wpisy 😉