Cześć. Dzisiaj powiem o tym, że zawsze jest coś do zrobienia. Zapraszam!

Nie czekaj na konkretną datę, tylko zacznij

Czekasz na jakąś konkretną datę albo aż coś się wydarzy? Zacznij działać wcześniej. Jeżeli ktoś chce przejść na dietę i myśli o tym we wtorek, to czemu mówi, że zacznie od poniedziałku i w tym tygodniu będzie jadła, nie wiadomo ile z wymówką „od poniedziałku będzie dieta, to kilogramy spadną”? Przecież to bez sensu.. Chcesz schudnąć? Zacznij od dnia następnego, dzisiaj nie jedz słodyczy, chipsów i ogranicz cukier.

Tak samo może być z Twoim zadaniem. Nie czekaj na coś, tylko zacznij działać!

Za dużo wolnego czasu?

Zdarza Ci się mieć wolny czas i nie wiesz co wtedy zrobić? Spójrz w przyszłość i zastanów się, czy czegoś nie będziesz potrzebować za tydzień/miesiąc/dwa miesiące. Być może jest coś, co możesz zacząć planować, albo działać w tym kierunku. Przecież i tak masz wolną chwilę, więc zapełnij ją czymś, co w przyszłości Ci ułatwi życie.

Jeżeli nie masz niczego do zrobienia w dłuższym terminie, to zastanów się, czy nie masz czegoś drobnego do zrobienia. Nawet mała głupota, która zajmie Ci dwie minuty, ale zawsze będzie odhaczona jako zrobiona.

Projekt, który cały czas odkładasz

Masz projekt, który cały czas odkładasz, ponieważ nie ma na niego czasu? W wolnej chwili usiądź i rozbij go na małe zadania. Dzięki temu w wolnej chwili będziesz mógł/mogła wykonywać nawet po jednym zadaniu, ale będzie Cię to przybliżało do projektu.

Nie martw się tym, że projekt jest duży i będziesz musiał(a) rozbić go na wiele zadań. Każdy jest zabiegany, więc małe zadania doprowadzą Cię do sukcesu.

Brakuje mi motywacji

Jeżeli brakuje Ci motywacji do działania, to zapraszam Cię do mojego poprzedniego wpisu, w którym opisuję jak się motywować.