Cześć! Dzisiaj opiszę w paru punktach co daje wczesne wstawanie. Serdecznie zapraszam!

Pewnie nie raz chciałeś/chciałaś wstawać wcześniej, ale nie wiedziałeś po co. W kilku punktach napiszę Ci jak możesz ten czas wykorzystać.

Wszyscy śpią

Dzięki temu, że wszyscy śpią, a Ty jesteś rannym ptaszkiem, to masz pewność, że nikt Ci nie będzie przeszkadzał. Wtedy na pewno będziesz mógł/mogła skupić się na zadaniach, które sobie wyznaczyłeś/wyznaczyłaś.

Socielmedia również śpią

Nie chodzi tylko o spokój w domu, ale również i w internecie. Jeżeli wstaniesz dużo wcześniej to jest wielkie prawdopodobieństwo, że na facebooku, czy twitterze ludzie będą jeszcze spali i dzięki temu nie będziesz myślał(a) o sprawdzaniu „internetów”.

Wykonywanie zadań w spokoju

Skoro wszyscy śpią, a Ty jesteś wyspany to czego więcej trzeba? Kawa i możesz wykonywać zadanie, które sobie zaplanowałeś/zaplanowałaś na dany dzień. Dzięki temu jak domownicy zaczną wstawać, a internety zaczynają informować o różnych wiadomościach Ty masz sporo zadań wykonanych i będziesz miał(a) więcej czasu dla siebie w późniejszej części dnia.

Zadania z „drugiej listy”

Na pewno znajdą się czynności, które po prostu trzeba wykonać, ale brakuje na nie czasu. Jeżeli wstaniesz wcześnie i wykonasz zadania z wysokim priorytetem to na pewno znajdziesz czas na wykonanie chociaż jednego zadania z „drugiej listy”. Dzięki temu Ty będziesz dumny/dumna bo już jest mniej do zrobienia, a i znajdzie się pewnie czas na spokojny odpoczynek, bądź kolejne zadanie 😉

Nadrobienie zaległości

Jeżeli planujesz zadania do wykonania to zdarzy (lub zdarzyło) się tak, że po prostu nie wszystko byłeś/byłaś w stanie zrobić. Nie należy się tym martwić, ponieważ jest to normalna sprawa, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Natomiast jeżeli już wstaniesz wcześnie to masz ten czas na nadrobienie tych zaległości. Dzięki temu Ty będziesz zadowolony/zadowolona bo nadrobiłeś/nadrobiłaś pracę, a i szef będzie pod wrażeniem.

Czas dla siebie

Jeżeli zaległości nie ma, zadań z „drugiej listy” również nie ma to masz po prostu czas wolny dla siebie. W tym czasie możesz zrobić wszystko czego chcesz. Zaczynając od czytania książki, kończąc na spacerze z psem.

Podsumowanie

Jak widzisz wczesne wstawanie daje bardzo wiele korzyści dla Ciebie. Wiem, że wstać wcześnie nie zawsze jest łatwo, ale spróbuj. Może to własnie dla Ciebie? Może to czas na zmianę?

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego wpisu. Mam nadzieję, że chociaż trochę zmotywowałem Cię do wcześniejszego wstawania i nie będzie on czasem straconym. Zapraszam Cię na moje socielmedia, dzięki którym będziesz poinformowany/poinformowana o nowym wpisie na blogu. Cześć!