Cześć! Dzisiaj podpowiem Ci, jak rozpisywać zadania dla programistów. Zapraszam!

Lepiej dać programistom słowo klucz, na przykład moduł użytkownika, w którym nie będzie wiadomo dokładnie, co trzeba wykonać, przez co czas pracy może się wydłużyć (łącznie z całym projektem), czy może lepiej każde zadanie dokładnie opisać, na przykład rejestracja użytkowników, logowanie się?

Jak lepiej?

Tak naprawdę nie ma odpowiedzi, która powie jak lepiej. Trzeba znaleźć złoty środek. Tak samo, jak z pierwszym językiem programowania.

Jeżeli mamy do wyboru napisać programistom zadanie moduł użytkownika, a rozpisać dokładnie, że wymagana jest rejestracja, logowanie i edycja profilu to zdecydowanie lepiej będzie rozpisać szczegółowo. Wtedy programiści dokładnie wiedzą, co muszą zrobić i bez zastanowienia mogą pisać kod.

Jakie są wady?

Niestety, jak to zwykle bywa – wszystko ma swoje wady. W przypadku, gdy będziemy rozpisywać zadania dokładnie, to w projekcie może być ich bardzo dużo, przez co może zrobić się chaos i tak naprawdę ciężej będzie analizować postęp pracy i zarządzanie.

Podsumowanie

Według mnie dla programistów powinien być jeden problem na jedno zadanie. Dzięki temu wiadomo, co jest do wykonania i możemy dokładnie przeanalizować, co zostało wykonane. Nie zawsze jednak tej reguły należy się trzymać, o czym wspomniałem wyżej.

Dziękuję Ci za przeczytanie dość krótkiego wpisu, ale mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem podjąć Ci decyzję. Standardowo zapraszam Cię na moje socialmedia, które masz po prawej stronie 😉