Cześć. Dzisiaj przedstawię Ci najważniejsze wtyczki do WordPressa. Zapraszam!

1. Yoast SEO

Yoast SEO jest wtyczą, która pomoże Ci utrzymać pozycję w wyszukiwaniach oraz pozwoli Ci optymalizować każdy wpis, tak by był on przyjazny dla wyszukiwarek.

2. Google Analytics

Google Analytics to prosta wtyczka, która umożliwi Ci dodanie skryptu śledzącego na Twoją stronę, bez ingerencji w kod.

3. Jetpack

Jetpack to chyba obowiązek dla każdej strony opartej na WordPressie. Pozwala ona na analizowanie statystyk witryny, dzięki generowanym wykresom.

4. Disqus

Disqus to system, dzięki którym Twoi czytelnicy będą mogli odpowiadać w komentarzach.

5. WordPress Popular Posts

WordPress Popular Post to wtyczka, która umożliwi Ci wyświetlać w widgecie najpopularniejsze wpisy z Twojego bloga.

6. Broken Link Checker

Broken Link Checker to wtyczka, która będzie analizowała linki kierujące do Twojego bloga. Prócz tego na bieżąco sprawdza, czy wpis posiada dobry URL obrazka oraz przekierowania. Jeżeli będzie coś nie tak, jak powinno, zostaniesz o tym powiadomiony/powiadomiona w panelu admina lub przez email.

7. Duplicator

Duplicator to prosta wtyczka, która umożliwi Ci przenieść Twojego bloga na inny hosting.

8. W3 Total Cache

W3 Total Cache to wtyczka, która jak sama nazwa wskazuje, cacheuje Twoją witrynę. Dzięki temu w przyszłości Twoi czytelnicy mogą zaoszczędzić na transferze.

9. WP Database Backup

WP Database Backup to wtyczka, która będzie tworzyła kopie zapasową Twojej strony. Czas oraz miejsce kopii możesz skonfigurować w panelu administratora, dzięki temu jest ona bardzo prosta w użyciu.

10. WPS Hide Login

WPS Hide Login to bardzo prosta wtyczka, dzięki której zmienisz standardowy link twojadomena.pl/wp-admin/, na inną, wybraną przez ciebie stronę, na przykład twojadomena.pl/admin/.