Cześć. Dzisiaj opiszę trochę pracę grafika i programisty. Zapraszam!

Odpowiednie nastawienie

Wiadomo, że grafik i programista się różnią. Grafik będzie skupiał się na aspektach wizualnych, zastanowi się, czy ten przycisk na pewno ma odpowiedni kolor lub, czy znajduje się w odpowiednim miejscu. Programista skupi się na tym, jaką technologię wybrać do projektu, zastanowi się, w jaki sposób odpowiednio powiązać relację itp.

Jeżeli Ty jako grafik musisz dogadać się z programistą albo programista musi się dogadać z grafikiem, to najważniejszą rzeczą jest odpowiednie nastawienie. Musicie ze sobą pracować, więc jeżeli chcecie, żeby praca była miła, przyjemna i przede wszystkim skuteczna to nastawienie jest najważniejsze. Jeżeli grafik zapyta cię jako programistę o coś, to nie bierz tego, jak by to była kara, tylko dogadajcie się, tak żeby wersja finalna była prosta i przejrzysta.

Grafiku pamiętaj o RWD

Jeżeli jesteś grafikiem i projektujesz stronę internetową w Photoshopie lub innym programie graficznym, musisz pamiętać, żeby również zaprojektować widok strony na wersje mobilne. Dzięki temu klient będzie wiedział, jak ta strona będzie wyglądała oraz programista nie będzie musiał pytać albo zastanawiać się, czy to powinno być w tym miejscu, czy może nie powinno tego być w ogóle.

Grafiku, pamiętaj też o poprawnych nazewnictwach plików tak, żeby uprościć pracę programiście.

Programista na pewno podpowie źle

Jesteś w trakcie projektowania wyglądu strony internetowej, a nagle programista chce Ci podpowiedzieć jakiś drobny szczegół? Wysłuchaj go i zastanów się, czy to może pomóc, czy nie. Nie nastawiaj się na to, że programista musi tylko kodzić i na pewno jak chce coś pomóc, to będzie to złe. Programista też człowiek, też śledzi trendy w internecie i być może faktycznie prostym patentem urozmaici stronę.