Cześć! Jak widać w tytule zajmiemy się planowaniem zadań, które mamy do zrobienia. Jak to tak na prawdę jest?

Uważam, że planowanie zadań jest ważne, ale czy dla wszystkich? Niekoniecznie!

Są osoby, które mimo, że sobie niczego nie planują i „jadą” na spontanie to i tak wykonują zadania bez żadnego większego stresu. Mimo tego są też również osoby, które planują. Może warto zapytać – dlaczego? Jest na świecie bardzo duża ilość osób, która ma rozplanowane dni dokładnie co do godzin lub nawet i minut. Można zapytać po co planują wszystko tak dokładnie. Odpowiedź jest prosta: mają wiele zadań do wykonania w ciągu dnia, która powoduję, że parę minut spóźnienia na drugą czynność może popsuć resztę dnia (a tego byśmy nie chcieli).

Czy ja planuję ?

Ja – początkujący programista lubię sobie planować na zwykłej kartce A4 ołówkiem bądź zwykłym długopisem mimo, że mam ciągły dostęp do komputera czy też internetu. Czemu? Sam nie wiem. Kiedyś nauczyłem się zapisywać ważniejsze rzeczy (lub te, które mogą przydać się w przyszłości) na kartce i dzięki temu wiem, że nie zgubię tego (tak jak w postaci pliku tekstowego, który wrzuciłbym na jeden z wielu dysków zewnętrznych i o nie wiadomo jakiej nazwie). Na kartce robię sobie tytuł co tam będzie i wypisuję wszystko co to jest.

Czy notuję tylko na kartce A4? Nie.

Korzystam również ze świetnej strony jaką jest Trello (link).

Trello

Strona ta daje wiele możliwości nie tylko dla osób, które chcą notować dla siebie samego, ale również i dla osób, które pracują w zespole. Dzięki temu każdy może napisać co jest do wykonania (bądź poprawienia) w projekcie. Projekty można sobie tworzyć według własnych upodobań a w samym projekcie tworzymy karty tak by każdy wiedział co ewentualnie zapisać gdzie.