Cześć! Dzisiaj postaram się odpowiedzieć Ci na pytanie, czy każdy może zostać programistą? Zapraszam!

Czy ważny jest wiek, w którym się zaczyna?

Nie. Uważam, że wiek nie jest ważny, jeżeli chce się zacząć. Wiadomo, że młodym ludziom jest łatwiej pojąć niektóre sprawy, więc tutaj może być ciężej.

Czy płeć jest ważna?

Nie. W świecie IT coraz więcej widać programistki, z czego się bardzo cieszę. Obalają mit, że programowanie jest tylko dla facetów.

Bootcamp mnie wszystkiego nauczy!

Jeżeli chcesz zacząć programowanie, to pewnie słyszałeś/słyszałaś o bootcampie. Nigdy nie korzystałem z takiego rozwiązania, więc nie mogę Ci powiedzieć, czy to jest fajne. Natomiast, jeżeli myślisz, że bootcamp jest w stanie Cię nauczyć wszystkiego, to Cię rozczaruje. Co prawda nauczy Cię podstaw oraz przygotuje do pracy, ale nie będziesz miał(a) tej wiedzy, którą byś zdobył(a) sam, na własną rękę.

Programowanie jak sport

Myślę, że programowanie możemy porównać do sportu. Każdy może zacząć biegać, ale czy to oznacza, że każdy będzie w tym najlepszy? No nie. Tak samo jest z programowaniem. Zacząć może każdy, ale nie jest powiedziane, że każdy będzie mistrzem i Cię wygryzie z zawodu.

„Zabierze mi pracę! :(„

Jeżeli dołączył do Twojego zespołu programista, który był na bootcampie i po paru miesiącach potrafi wiele więcej od Ciebie oraz wygryza Cię, to oznacza, że nowy programista cały czas uczy się czegoś nowego, a Ty stoisz w miejscu.

Podsumowanie

Jak widzisz, każdy może zostać programistą i nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jeżeli nie programujesz od urodzenia, to nic straconego. Uważam, że każdy jest w stanie się tego nauczyć, ale w jakim tempie to już zależy od konkretnej osoby.

Mam nadzieję, że post Ci się spodobał oraz zostaniesz ze mną na dłużej. Zapraszam Cię na moje socialmedia, dzięki którym będziesz na bieżąco z moimi nowymi wpisami. Cześć!