Cześć! Dzisiaj opiszę w punktach dlaczego według mnie programowanie jest fajne. Zapraszam!

Tworzysz coś dla ludzi

Dzięki temu, że jesteś programistą/programistką masz tą umiejętność tworzenia różnych aplikacji (na przykład stron internetowych) dla ludzi. Może własnie Ty dążyłeś/dążyłaś do tego, żeby mieć tą satysfakcję, że właśnie Ty zrobiłaś coś dla kogoś i może to zobaczyć każdy.

Nauka rozmowy z klientami

W pracy jako programista możesz tak naprawdę nauczyć się rozmawiać z klientami, rozumieć ich tok myślenia, rozszyfrować ich myślenie. Dzięki temu klient będzie zadowolony, ponieważ rozumiesz jego potrzeby, Ty będziesz zadowolony/zadowolona bo będziesz mógł/mogła szybciej zacząć pracować nad projektem i dzięki temu będzie łatwiej Wam się dogadywać.

Rozwijasz kreatywność

Dzięki temu, że pracujesz jako programista, masz możliwość pracowania w różnorodnych projektach. Wiadomo, że nie zawsze są to projekty marzeń, aczkolwiek w większości tak jest (przynajmniej na początku kariery) ;). Praca w różnych projektach daje możliwość rozwijania się i poznawania nowych technologii, które w przyszłości mogą zaprocentować u Twojego szefa.

Nie tylko sam projekt rozwija naszą kreatywność, ale i problemy, które możesz napotkać podczas tworzenia samej aplikacji dla klienta.

Praca zdalna

Dzięki temu, że mamy internet już tak naprawdę wszędzie, możemy programować z każdego miejsca na ziemi (oczywiście jeżeli pracujesz jako freelancer, bądź Twój szef Ci na to pozwala). Co raz częściej spotyka się ogłoszenia, gdzie jest możliwość własnie pracy zdalnej. Dzięki temu nie tylko spędzasz tam, gdzie masz na to ochotę, ale również nie tracisz codziennie czasu na dojazd do pracy i potem do domu.

Praca zdalna daje również możliwość pracy wtedy, kiedy Ty tego chcesz. Jeżeli nie lubisz wcześnie wstawać – ok, ale za to późnego wieczora nadrabiasz wszystkie zaległości, co jest oczywiście wielką zaletą 😉

Sprawia przyjemność

Ostatnim krokiem to właśnie przyjemność z tego. Jeżeli lubisz, to co robisz to nie ma nic lepszego, co może Ci się tylko przydarzyć. Rozwijasz się w tym, co lubisz, rozwijasz swoje umiejętności, rozwijasz kompetencje miękkie itp.

Podsumowanie

Jak widzisz, w kilku punktach napisałem, dlaczego praca jako programista jest fajna. Jeżeli nie zgadzasz się z czymś bądź chcesz któryś temat rozwinąć, to serdecznie zapraszam do sekcji komentarzy poniżej!

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego wpisu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej. Cześć!