Cześć! Witajcie w przedostatniej aktualizacji projektu na konkurs Daj się poznać 2017. Zapraszam!

Jak pamiętacie w poprzednim wpisie nie miałem za bardzo czym się pochwalić przez pewne rzeczy na które nie miałem wpływu. W tym tygodniu wydaję mi się, że zrobiłem dość sporo, ale do rzeczy:

Co mi się udało zrobić?

  • Możliwość edycji swojego konta/profilu
  • Skonfigurowane wysyłanie maila przy rejestracji nowego użytkownika na jego e-mail wraz z linkiem aktywacyjnym
  • Zoptymalizowałem zapytania do kategorii na stronie głównej, przez co strona uruchamia się szybciej
  • Nareszcie: dodałem walidację plików, które zostają przesyłane jako obrazek podczas tworzenia nowego produktu
  • Dodałem ograniczenie na 5MB dodawanego pojedynczego obrazka do produktu
  • Dodałem diva, w którym jest zamieszczona informacja na temat dostępnych rozszerzeń obrazków, oraz wymiary jakie są najlepsze do wyświetlanych obrazków produktu
  • Przetłumaczone kilka słów z angielskiego na polski

Jak widać powyżej całkiem nieźle (przynajmniej tak mi się wydaję). Ale prócz tego dodałem parę rzeczy do panelu administracyjnego.

Panel administracyjny

Co prawda aż tyle do panelu nie dodałem, ponieważ trochę brak mi czasu nadal na to, ale pochwalę się:

  • Wyświetlanie wszystkich wiadomości, które trafiają przez stronę (jednocześnie do bazy danych, oraz na samego maila sklepu)
  • Wyświetlenie pojedynczej wiadomości, którą dostaliśmy. Co prawda nie ma możliwości (jak na razie) wysyłania odpowiedzi z poziomu panelu, ale może i to zrobię.
  • Wyświetlanie. generowanie i usuwanie kuponów. Kupony jak na razie będą tylko i wyłącznie na darmową dostawę.

Jeżeli chodzi o panel administracyjny to tyle. Jak widać może za wiele nie zostało zrobione, ale jednak coś tam mi się udało, mimo że nie planowałem tego.

Co mi jeszcze zostało do zrobienia?

Generalnie muszę dokończyć same kupony. Co prawda można je generować, usuwać lub edytować, ale nie napisałem jeszcze funkcjonalności na samą obsługę tego. Prócz kuponów zostało mi również finalizacja zakupu z koszyka. Dzisiaj pobawiłem się trochę w jQuery i napisałem skrypt (z mała pomocą googla i grupy na fb) na dodawanie ceny wszystkich produktów plus cena dostawy. Kupon oczywiście będzie kasował cenę dostawy, ale muszę uwzględnić również cenę z dostawą.

To tyle w dzisiejszej aktualizacji. Wydaję mi się, że zrobiłem dość sporo jak na ten tydzień. Standardowo zapraszam Cię do odwiedzenia moich socialmedia i zostaw like. Do zobaczenia w poniedziałek z luźnym postem. Cześć!