Dzisiaj powiem Ci, czym jest Google Analytics, oraz dlaczego powinieneś go mieć na swojej stronie!

Czym jest Google Analytics?

Google Analytics to nic innego, jak narzędzie pozwalające mierzyć ruch na stronie internetowej (jakiejkolwiek). Dzięki temu narzędziu możesz na bieżąco analizować ruch na Twojej stronie oraz dokładnie analizować wiele dokładniejszych informacji, na przykład ile procent osób przegląda Twoją stronę na telefonie, a ile na komputerze.

Zalety Google Analytics

Na samym początku warto powiedzieć, że narzędzie, o którym dzisiaj rozmawiam, jest darmowe (jeżeli nie przekroczy Twoja strona 5mln odsłon w ciągu miesiąca). Narzędzie to nie tylko umożliwia analizowanie, ile osób weszło w danym dniu na Twoją stronę, ale również można zobaczyć dokładniejsze statystyki, które mogą pomóc w tworzeniu strategii marketingowej.

Prócz analizowania ilości odsłon w ciągu dnia, czy też, z jakiego urządzenia korzystają, możesz zobaczyć, z jakiego miasta ktoś odwiedził Twoją stronę, skąd ktoś wszedł na Twoją stronę (czy był to kanał socialmedia, czy może wyszukiwarka np. google).

Drobna uwaga: Jeżeli użytkownik, który wejdzie na Twoją, stronę ma wyłączoną opcję zapisywania plików cookies albo nie ma włączonego JavaScriptu, to Google Analytics nie weźmie go pod uwagę.

Podsumowanie

Jak widzisz, google analytics jest bardzo dobrym narzędziem, które według mnie trzeba mieć na swojej stronie. Dużym plusem jest to, że po prostu jest darmowy i w każdym momencie można go wyłączyć, bądź włączyć.