Cześć! Pewnie wielokrotnie miałeś/aś sytuację, gdzie spodobała Ci się czcionka na obrazku. Dzisiaj podpowiem Ci jak możesz sprawdzić jaka to czcionka. Zapraszam!

Jak rozpoznać jaka czcionka jest na obrazku?

  1. Jeżeli masz już obrazek pobrany to musisz obciąć go tak żeby było widać tylko czcionkę, którą chcesz rozpoznać. Później oczywiście musisz ten obrazek zapisać (zapisz sobie go jako osobny, nie nadpisuj orginalnego zdjęcia. Chyba, że nie jest Ci on potrzebny).
  2. Następnie wchodzimy na przykład na WhatTheFont a następnie dodajemy obrazek z dysku. Jeżeli nie mamy pobranego obrazka, a jedynie dysponujemy linkiem URL to podajemy jego adres.
  3. Następnie klikamy Continue i czekamy.
  4. Jeżeli zdarzyło się tak, że nie wszystkie litery zostały rozpoznane to wpisujemy je w pola niżej i ponownie klikamy Continue.
  5. W efekcie otrzymujemy listę czcionek podobnych i w śród nich jest prawdopodobieństwo, że znajdziemy właśnie tej z obrazka.

Podsumowanie

Jak widzisz sposób na rozpoznanie czcionki jest bardzo prosty. Niestety nie mamy gwarancji 100% na znalezienie czcionki, której szukamy lub na jej darmową wersję. Ale po to mamy taką prostą stronę, aby próbować i może znaleźć swoją ulubioną czcionkę! Jeżeli miałeś/aś okazję korzystać już z takiego wyszukiwania podziel się poniżej w komentarzu rezultatami!