Cześć! Dzisiaj odpowiem Ci o kompetencjach miękkich, które mogą Ci się przydać. Zapraszam!

Komunikacja

Jeżeli chcesz mieć własną firmą oraz zarządzać ludźmi, musisz pamiętać, że komunikacja jest bardzo ważna. Osoba, która będzie z Tobą współpracować, musi dokładnie wiedzieć, czego od niej oczekujesz, oraz jaki jest zakres prac.

Komunikacja przyda się nie tylko w zarządzaniu firmą/ludźmi, ale także podczas negocjowania oferty lub przekonania firmy, dlaczego to właśnie z Tobą warto współpracować.

Jeżeli potrafisz dobrze przekazywać wiedzę, to możesz spróbować wystąpić na jakieś konferencji, która być może przyniesie same korzyści, o których nawet nie pomyślałeś/pomyślałaś.

Praca w grupie

Pracujesz w firmie, która ma kilku programistów? Odpowiednie dogadanie się to podstawa, z którą niektórzy mają problem. Nie tylko przydaje się w pracy, w grupie, ale także, podczas gdy pracujesz jako freelancer i chcesz zdobyć kolejne zlecenia.

Odpowiednie nastawienie

Nastawienie to najważniejsza sprawa w pracy. Jeżeli masz nastawienie negatywne, to raczej nikt nie będzie chciał z Tobą współpracować oraz nie będziesz polecany/polecana w przyszłości. Natomiast, jeżeli nastawiasz się na to, że zdobędziesz bagaż nowych doświadczeń oraz wiesz, że to będzie dobry dzień, to na pewno będzie pracowało się lepiej Tobie, oraz współpracownikom.

Kreatywność

W dobie XXI wieku, gdzie mamy internet i wszystkie rzeczy mamy pod nosem niestety, ale możemy spotkać się z sytuacją, w której ktoś zaproponuje Ci oklepany wygląd strony internetowej bądź projektu logo. Jeżeli nastawisz się pozytywnie na stworzenie logo oraz będziesz kreatywny/kreatywna to na pewno w przyszłości pomoże Ci zebrać kolejne zlecenia.