Cześć! Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy warto uczestniczyć na konferencjach? Zapraszam!

Wady i zalety uczestniczenia na konferencjach programistycznych

Na początku muszę zaznaczyć, że konferencja, to nie szkolenie i nie przychodzi się po to, żeby nauczyć się nowego języka, czy technologii. Jest to miejsce, w którym są prezentowane trendy z danego języka lub są poruszane tematy, z którymi mają problem początkujący oraz zaawansowani programiści.

Plusem uczestniczenia na takich konferencjach jest to, że możesz złapać zajawkę na coś nowego albo zainspirujesz się do zrobienia nowego projektu, który rozwinie Twoje skrzydła. Nie oznacza to jednak, że jeżeli jest taka konferencja na temat języka lub frameworka, który znasz, to nic nie wyniesiesz. Jeżeli tak myślisz, to jest to myślenie błędne. Prelegent może pokazać Ci inne podejście w danym języku lub pokazać Ci możliwości, których jeszcze nie poznałeś i w późniejszym czasie być może wykorzystasz je w swoim projekcie.

Takie konferencje nie tylko opierają się na tym, żeby pokazywać trendy danych języków lub frameworków, ale również można spotkać się z konferencjami, które wyjaśnią, w jaki sposób możesz zoptymalizować bazę danych, z której korzystasz lub jakie są wady i zalety pracy zdalnej.

Prócz samych konferencji jest to miejsce, w którym możesz nawiązać nowe osoby, które w przyszłości pomogą Ci z problemem lub Ty im pomożesz. Nigdy nie wiesz, kto Ci będzie potrzebny na jutrzejszy dzień, więc warto znać osoby z różnych dziedzin.

Mieszkasz daleko od konferencji, która Cię interesuje? Świetnie się składa. Właśnie takie spotkania, to dobra wymówka, żeby poznać nowe tereny. Dzięki temu chwilę odpoczniesz od kodowania, a przy okazji być może poznasz nowe i inspirujące Cię osoby.

Podsumowanie

Myślę, że przekonałem Cię do odwiedzenia takich konferencji. Jest ich coraz więcej, więc myślę, że bez większego problemu będziesz w stanie wybrać się na taką konferencję, która być może wyjdzie Ci na plus w przyszłości.

Dziękuję Ci, za przeczytanie mojego wpisu. Mam nadzieję, że zmotywowałem Cię do wzięcia udziału i przy najbliższej okazji wybierzesz się na takie spotkanie. Zachęcam Cię do przeczytania moich wcześniejszych wpisów, no i mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej. Cześć! 😉