Cześć! Dzisiaj opiszę Ci dlaczego warto oszczędzać i po co w ogóle mieć oszczędności. Zapraszam!

Niespodziewane wydatki

Czasem w życiu zdarza się tak, że nagle musimy ponieść mniejsze, lub większe wydatki. Od rzeczy mniej ważnych, jak na przykład toster, po ważniejsze jak lodówka, czy popsuty samochód, którym codziennie jeździć do pracy.

Oszczędzanie na konkretną rzecz

Są też rzeczy o których marzymy, ale nie zawsze wystarcza na to pieniędzy. Dlatego warto ustalić ile potrzebujemy, w ciągu jakiego okresu chcemy ten przedmiot kupić i wyliczyć ile musimy oszczędzić.

Oszczędność na emeryturę

Emerytury nie zawsze są na tyle wysokie, by żyć bez problemu i spełniać swoje marzenia.

Sprzedawaj niepotrzebne rzeczy

Na pewno przez wiele lat w mieszkaniu masz kilka rzeczy, które są Ci totalnie nie potrzebne, ale mogą przydać się komuś innemu. Jeżeli masz przedmioty w dobrym stanie, ale się kurzą to zrób zdjęcia przedmiotów i wystaw je. Zawsze parę groszy do przodu 😉

ZUS kosztuje

Jeżeli pracujesz jako freelancer to na pewno musisz liczyć się z tym, że nie zawsze dostaniesz pieniądze na czas, a ZUS musisz opłacać regularnie bez znaczenia, czy masz pieniądze za projekt, czy też nie. Dlatego warto mieć oszczędności przygotowane również na to.

Stworzenie poduszki finansowej

Służy ona do tego wszystkiego, co napisałem wyżej. Poduszka finansowa może przydać się na każdym roku życia i nigdy nie wiesz kiedy będziesz potrzebował mniejszej, lub większej sumy pieniędzy.

 

Podsumowanie

Jak widzisz warto oszczędzać na wydatki te, które sobie planujemy, ale nie tylko.

A czy Ty oszczędzasz regularnie jakąś część swoich pieniędzy? Jeżeli tak to koniecznie podziel się w komentarzu poniżej!