Cześć! Jeżeli zastanawiałeś/aś się w czym może Ci pomóc internet to serdecznie zapraszam do przeczytania mojego wpisu.

Czym jest w ogóle internet?

Według wikipedii: Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie „między-sieć”) – ogólnoświatowy system połączeń między komputerami, określany również jako sieć sieci[1]. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.

W czym internet może pomóc?

Internet jest już chyba wszędzie. Kiedyś to był jedynie internet w domu na komputerze a teraz? Teraz nie zależnie od rodzaju urządzenia, bądź lokalizacji w której się znajdujemy możemy mieć go bez większego problemu (owszem, zdarzają się wyjątki).

Ale wracając do pytania…

Internet może pomóc Ci w wielu problemach. Zaczynając od bardzo prostych typu matematyka (2+2) po skomplikowane działania z którymi możesz mieć problem. Oczywiście w internecie nie znajdziemy tylko matematyki, a jedynie jest to przykład. Prócz samych szkolnych (lub mniej) zadań znajdziesz również cenne informację na temat innego kraju, bądź języków. Internet jest wszędzie i codziennie pomaga w życiu.

Nie możemy również zapomnieć o tym, że mamy możliwość poznawania nowych osób przez internet. Ty mieszkasz w Polsce, a chcesz poznać kogoś w Anglii? Nie ma problemu. Można oczywiście kraje wpisać według własnego uznania. Jedynym problemem może być oczywiście język, ale to chyba bierzesz pod uwagę, co? 😉

Czy internet ma wady?

Jak wszystko. Ma swoje zalety, ale i wady.

Jedną z nich może być chociażby to, że przez niego przebywamy w internecie bardzo dużo czasu, przez co ograniczamy się do kontaktu z bliskimi lub co gorsza zapominamy o naszych codziennych obowiązkach, które niestety same się nie wykonają.

Podsumowanie

Jak widzisz przedstawiłem Ci zalety oraz wady internetu. Możesz znaleźć w nim bardzo dużo ciekawych i interesujących Cię tematów, ale również ma to swoją wadę – ograniczasz kontakty z bliskimi oraz dzień mija bardzo szybko.