Cześć! Dzisiaj opiszę Ci najczęstsze przyczyny do NIE kodowania. Zapraszam!

 

Zmęczenie

Myślę, że zmęczenie to główna wymówka stosowana przez wiele osób. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nastały czasy takie, że każdy chce każdego gonić, pracuje się po około 10-12h dziennie, rodzina, dzieci plus domowe obowiązki to gdzie jeszcze czas na kodowanie poza pracą? Zapraszam Cię do jednego z wcześniejszych wpisów „Jak znaleźć na wszystko czas?„.

Praca w domu

Pracujesz jako freelancer? Pewnie fajne uczucie.. Śpisz, ile chcesz, programujesz, ile chcesz, możesz zrobić sobie nagle dzień wolnego i inne tego typu rzeczy… 😀 Ale musisz skończyć projekt dzisiaj, także nie ma wymówki, że dzisiaj wolne. Idziesz zrobić sobie śniadanie, więc przy okazji przeglądniesz fejsa. Po chwili orientujesz się, że minęło jakieś 2 godziny od zrobienia herbaty. Przy okazji chcesz zrobić sobie tosty, bo masz na nie ochotę i potem już siadasz i programujesz.. Ale jak jesz, to nie będziesz przecież programować, więc na chwilę wejdziesz na YouTube i zobaczysz, co fajnego się dzieje… Po kolejnych dwóch godzinach orientujesz się, że zamiast obejrzeć jeden film, to oglądasz kabarety od dwóch godzin! Za oknem robi się ciemno, więc albo nocka, albo zadanie rozpoczniesz jutro..

Mam tyle do zrobienia, że nie wiem, od czego zacząć

Też tak masz, że zbliża się taki okres, w którym jest dużo pilnych rzeczy do zrobienia i w rezultacie nie robisz nic? Niestety, tak bywa, że jest czasem do zrobienia trochę więcej, ale nie możesz gdybać, co by było, gdybym nie musiał robić tego i tego.. Wtedy byłby czas na wszystko. Moim zdaniem nie warto gdybać, tylko trzeba pogodzić się, że są rzeczy do wykonania, które nas nie ominą i trzeba je robić.

Programowanie jest fajne

To jest wymówka, ale do programowania. Przy okazji zapraszam do jednego z wcześniejszych wpisów na temat „Czy programowanie jest trudne?„. Pomyśl, jakie programowanie jest fajne i zastanów się, czy lepiej jest zacząć nowy projekt, który nauczy Cię nowych technologii i funkcji, czy lepiej pooglądać serial. Wiadomo, że czasem należy się chwila relaksu i odpoczynku, ale nie może ten relaks trwać codziennie 😀

Podsumowanie

Jak widać, jest parę wymówek, które dość często się spotyka, ale pamiętaj, że programowanie jest fajne!

Zapraszam Cię do przeczytania moich wcześniejszych wpisów i mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej. Cześć!