Cześć! Dzisiaj kolejny update dotyczący mojego projektu na konkurs Daj się poznać 2017.

Panel administracyjny

Pod koniec tego tygodnia ruszyłem z budową panelu administracyjnego. Jak sama nazwa wskazuje będzie on dostępny tylko dla administracji, a zwykły użytkownik ma dostęp jedynie do swojego profilu (tak jak i administrator). Co do możliwości w panelu admina to na pewno będą jakieś tabelki, w których będą listy różnych rzeczy takich jak kategorie, marki czy też slajdy. Co więcej? Jeszcze szczerze mówiąc nie wiem. Na panelu aż tak bardzo nie będę się skupiał, ponieważ on bardziej będzie służył do wyświetlania rzeczy, więc niestety nie da mi zbyt dużej możliwości rozwoju, na którym mi zależy dzięki temu konkursowi.

Co dodałem?

Na samym początku na pewno warto zaznaczyć o walidacji danych przed rejestracją nowego użytkownika. Cały czas rozmyślam czy wszystkie pola, które ma mieć użytkownik już je ma, albo czy czasem bez sensu nie ma jakiś dodatkowych pul, które tylko zaśmiecają bazę w przyszłości i można z nich zrezygnować nie tracąc na tym cennych informacji. Ostatnio miałem pewne problemy podczas dodawania podkategorii, ponieważ wywalało mi jakieś głupie błędy, mimo, że wcześniej to wszystko działało, a przynajmniej tak mi się wydawało. Jednak to już zostało naprawione. Na pewno  muszę poczytać o dalszej walidacji danych, ponieważ w sumie jeszcze za bardzo się za to nie zabierałem.

Jakie plany na przyszły tydzień?

W przyszłym tygodniu będę chciał poprawić wyświetlanie się kategorii i podkategorii, ponieważ jak na razie podkategorie nie są wyświetlanie zbyt pięknie. Przy okazji zapewne będę systematycznie udoskonalał panel administracyjny, tak żeby wszystko było w miarę przejrzyste to przeglądania. Mam również myśli żeby bardziej zoptymalizować bazę danych, więc i nad tym postaram się popracować w przyszłym tygodniu.

Dzięki za przeczytanie mojego posta! Nie zapomnij odwiedzić moje socialmedia i do zobaczenia w przyszłym tygodniu! Cześć!