Cześć! Dzisiaj opiszę trochę na temat programisty i znajomość języka angielskiego w tej dziedzinie. Zaczynajmy!

Czy programiście potrzebna jest znajomość języka angielskiego?

Jak najbardziej tak. Dlaczego? Na pewno głównym powodem do potwierdzenia mojej tezy jest to, że po prostu łatwiej znajdziemy informację, które chcemy znaleźć w internecie. Na przykład ja w tym projekcie w którym biorę udział (Daj się poznać 2017) musiałem znaleźć coś w internecie, ale nie pamiętam już dokładnie co i zacząłem szukać po polsku. Generalnie nauczyłem się już żeby wszystko szukać po angielsku, ale to chyba była jakaś mała i prosta sprawa więc zacząłem szukać po polsku w google. Po jakiś 6 godzinach szukania, kombinowania wpadłem na pomysł: a może by tak poszukać tego po angielsku? Jak pomyślałem to tak zrobiłem i odpowiedź miałem w pierwszym linku.

Jaki jest z tego morał?

Morał jest prosty i krótki. Angielski przyda się nie tylko do szukania odpowiedzi na konkretne zadania w programowaniu, ale możemy poznawać ludzi z innych krajów oraz jeżeli pracujemy jako freelancer to nie ograniczamy się tylko na teren polski.

Dziękuję za przeczytanie mojego posta. Jeżeli chcesz być na bieżąco – odwiedź moje socialmedia oraz daj lajka oraz zaobserwuj, aby być na bieżąco z moimi materiałami! Cześć!