Cześć! Dzisiaj napisze swoje krótkie przemyślenia na temat: Czy warto tworzyć podobną stronę do istniejącej?

Generalnie jeżeli kogoś od samego początku interesuje moje zdanie na to pytanie – to tak: warto.

Dlaczego?

Odpowiedź na to pytanie wydaję się bardzo banalna. Ale rozpiszmy się trochę więcej. Generalnie uważam, że gdyby ktoś nie robił strony, która już istnieje + dodatkowe funkcjonalności to mogłoby nie być facebooka a byłaby nasza-klasa o której już nikt zapewne nie pamięta a młodzież nie wie, że taka strona istniała i była popularna przed facebookiem. Dzięki tym „dodatkowym funkcjonalnościom” nowa strona, która dopiero wchodzi na „rynek” może odnieść sukces. Wydaję się to dość logiczne, no bo kto by chciał na przykład kopię znanego Nam wszystkim facebooka jeżeli umożliwiała by te same funkcjonalności albo nawet i mniejsze. Co miałoby przyciągnąć uwagę ludzi żeby właśnie tam zaprosić swoich znajomych żeby tam konwersować, dodawać zdjęcia czy posty.

Czy ciężko zrobić unikalną witrynę, która będzie odwiedzana przez miliony osób na świecie?

Według mnie: z jednej strony tak, a z drugiej nie. Już wszystko wyjaśniam…

Dlaczego uważam, że zrobienie unikalnej strony jest łatwe?

Uważam tak dlatego, ponieważ potrzeba tylko pomysłu. Tylko… Wszyscy wiemy, że pomysł rodzi się w Naszej głowie nie dwie minuty, tylko trwa to tygodniami/miesiącami czy nawet latami! Trzeba również na bieżąco obserwować rynek, który zmienia się w niesamowitym tempie.

Pomysł to nie wszystko!

Warto zaznaczyć również, że sam pomysł to nie wszystko. Trzeba wszystko dokładnie przeanalizować jeżeli chcemy odnieść sukces. Na pewno trzeba zadbać o orginalny, ale dość prosty wygląd strony, tak żeby każda osoba nie zależnie od wieku mogła w prosty sposób dotrzeć do potrzebnych jej informacji. Trzeba sobie zaplanować również co w przyszłości będzie wprowadzane tak żeby kod, który będzie trzymał Naszą aplikację był gotowy na dodatkowe „pluginy” czy też zmianę motywu (w niewielkim stopniu). Pewnie to co wymieniłem to 1 z milionowych rzeczy o które trzeba zadbać podczas tworzenia strony, która miałaby być gotowa  na dość spory ruch od użytkowników.

Zakończenie

Dziękuję za przeczytanie mojego wpisu i oczywiście zapraszam na przyszłe wpisy!